IOS için Twitter tamamen yenilendi!

IOS için Twitter tamamen yenilendi! 1

Micro blog devi Twitter, IOS işletim sistemleri için olan uygulama versiyonunun tasarımını tamamen yeniledi. Böylelikle Android’de görmeye alıştığımız tasarım, IOS’a da gelmiş oldu.

IOS’taki önemli değişiklikler, 5 yerine 4 olacak şekilde daha az gezinme sekmesi olacak. Ev, Arama, Bildirimler ve Doğrudan Mesajlar olacak şekilde 4 sekme yer alacak. Profilinize, listelerinize, ayarlarınıza ve diğer hesaplarınıza erişmek için yeni bir yan gezinme menüsü görmek için sağa hızlıca kaydırmanız yeterli.IOS için Twitter tamamen yenilendi! 2

Artık makale ve web sitelerine olan bağlantılar artık uygulama içi web görüntüleyiciden ziyade, IOS varsayılan Safari tarayıcısı ile açılacak.

Ayrıca, yalnızca IOS uygulamasının ötesine geçecek tasarım değişiklikleri de olacak. İlk olarak, cevap simgesi, kavisli bir oktan konuşma balonuna dönüştü. Görünüşe göre, bazı insanlar eğik okun “sil” veya “bir önceki sayfaya dön” anlamına geldiğini düşünüyorlardı. Bu tasarım değişikliği, iOS uygulaması, Twitter.com, Twitter Lite, Android uygulaması ve TweetDeck’de de olacaktır.

IOS için Twitter tamamen yenilendi! 3

Önümüzdeki günlerde geribildirimlere daha da önem vereceğini açıklayan Twitter, kullanıcılardan aldığı tepkilere göre tasarımını daha da geliştirmeyi planlıyor.

Sizce yeni Twitter tasarımı nasıl olmuş? Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top