IOS 13 İle Neler Değişecek?

IOS 13 İle Neler Değişecek? 1

Apple’ın Haziran ayında gerçekleştireceği WWDC 19 etkinliği kapsamında, ilk kez açıklanması beklenen yeni mobil cihazları için olan işletim sistemi IOS 13 ‘ü tanıtacak.

Apple, yeni işletim sisteminin tepeden tırnağa Apple cihazlarında önemli değişiklikler yapacağı biliniyor. Peki iOS 13’ün en dikkat çeken özellikleri neler?

IOS 13 İle Neler Değişecek? 2

IOS 13 ile birlikte IPhone ve IPad cihazlar çok daha verimli hale getirilecek.

Apple’ın üzerinde durduğu yavaşlık problemi konusunda Apple’ın bir hamle yapması, uzun zamandır bekleniyordu. IOS 13 ‘ün yüklendiği iPad’lerde yepyeni bir arayüz olacak. Henüz internete sızan bir görsel yok; ancak bugün iPad’lerde gördüğümüz arayüzden çok daha farklı bir görüntü bizi karşılayacak ve bu görüntü sadece iPad’lere özel olacak.

IOS 13’le birlikte beklenen bir diğer önemli yenilik ise gece modu. Bilindiği üzere pek çok uygulama kendi çapında gece moduna geçiş yapmaya başladı. Hem enerji tasarrufu sağlayan hem de bu sayede telefonların batarya ömrünü uzatan gece modu, ayrıca gözleri de daha az yorduğundan karanlıkta kullanımı da daha kolay bir hale getiriyor. iOS 13’ün tam bu noktada menüsünü tamamen gece moduna geçebilme opsiyonunu kullanıcılarına tanıyacağı konuşuluyor.

Apple’a göre yeni güncelleme ile birlikte cihazlarda yeni Animoji’ler, geliştirilmiş sağlık özellikleri başta olmak üzere pek çok yenilikle de karşılaşacağız.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top