Google Play Store oyun yapma

admin - 7 Kasım 2015 - 1 dk okunma süresi
ABONE OL:  

Çok merak edilen konulardan biridir Google Play Store oyun yapma. Nasıl yaparım, ne kadar zordur konuyu okuyunuz.

Mobil işletim sistemi Android için mobil oyun geliştirmek konusunda internette çok az kaynak bulursunuz. Çünkü mobil oyun yapmak zor ve zahmetli bir süreçtir.

Bu süreç yapacağınız oyunun kalitesine, büyüklüğüne vb. özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Basit şekilde klon oyunlar yapmaktan bahsetmeyeceğiz.

Unity 3D ile Oyun Yapmak

Unity 3D programı oyun programlama işine ilk kez girecekler için mükemmeldir. Unity 3D programı ile Android, IOS, Windows, Windows Phone,Mac,Linux vs. cihazlara oyun geliştirmek için idealdir. Unity 3D ile adı üzerinde 3D oyunlar bile hazırlanabilir.

Fakat unutulmamalıdır ki, Unity 3D ile oyun geliştirmek kod bilmeyenler için oldukça zordur. İnternette Unity 3D ile ilgili yerli ve yabancı kaynaklardan ilgili dersleri bulabilirsiniz.

Unity 3D’de masaüstü, VR, konsollar, web, mobil gibi platformlarda 20’den fazla cihaz için uygulama geliştirebiliyorsunuz.

Unity 3D ücretli ve pro versiyon olarak iki seçenekte sunulmaktadır. Bu sayfadan versiyonların özelliklerine bakabilir ve Unity 3D’yi indirebilirsiniz.

https://unity3d.com/get-unity1 Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir