Google alternatifi: Petal Search

Google alternatifi: Petal Search 1

Amerika Birleşik Devletleri’nin yaptırımları sonrası arama devi Google ile olan iş birliğini kesen Huawei, kendi arama motorunu resmi olarak yayınladı. Yeni arama motorunun adı Petal Search!

Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın yaptırımların bir sene daha uzatılacağını açıklamasının ardından harekete geçen Huawei yetkilileri, Google’a olan bağımlılığını büyük oranda azaltıyor.

Yaptırımlar yüzünden Google servislerini telefonlarına yükleyemeyen Huawei, kendi arama motorunu da bundan sonraki süreçte kullanıcılarına sunuyor.

Google alternatifi: Petal Search

Google alternatifi: Petal Search

Yeni arama motoru Petal Search’ü, resmi olarak yayınlayan şirket AppGallery üzerinden kullanıcılarına sundu.

AppGallery sayesinde Petal Search arama motoru telefonlara indirilebilecek

Bu sayede üçüncü parti üreticilerin uygulama APK’larını indirmek çok daha kolay hale geliyor. Buna ek olarak yine Petal Search üzerinden AppGallery’de hali hazırda var olan uygulamaları da indirmek mümkün oluyor.

Aranılan uygulamanın AppGallery’de olmaması halinde ise arama motoru kullanıcıları APKPure gibi alternatif bir yere yönlendiriyor. Örnek vermek gerekirse Huawei’nin kendi mağazası üzerinden hala Instagram ve Facebook gibi popüler sosyal medya platformları hala bulunmuyor.

Çin merkezli teknoloji devinin ilerleyen zamanlarda da Google yüzünden doğan boşluğu kapatmak için çalışmalarını arttırarak devam ettirmesi bekleniyor. Bu çalışmalar var olanları geliştirmenin yanı sıra yeni uygulamaları da kapsıyor.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top