Google Admob Nedir?

Google

Mobil uygulamaların çeşitlenmesi ile birlikte hepimiz Google admob kavramını daha fazla duymaya başladık. Peki nedir bu Admob?

Google Admob Nedir? 1

Mobil uygulamalarımız var ise, bunlardan para kazanmak istiyorsak Google’ın bu servisini kullanabiliriz. Tıklama ve gösterim başına kazanç sağlatan servis, bu iş ile uğraşanlar için oldukça ideal.


Google Admob servisini bizler için şu şekilde tanımlıyor;

“Google Admob, reklam ağlarıyla birlikte çalışarak, doluluk oranınızı en üst düzeye çıkarmanıza ve daha fazla gelir elde etmenize yardımcı olur. Ürünü kısaca AdMob Uyumlulaştırması olarak adlandırıyoruz.

AdMob Uyumlulaştırması, AdMob dahil birden çok reklam ağına reklam istekleri göndererek, reklamınızın sunumu için kullanabileceğiniz en iyi ağı bulmanızı sağlar. Birincil tercihiniz reklam isteğini karşılayamazsa, ürünümüz alternatifler listesinde ilerler ve belirttiğiniz sırayla bu alternatiflerle bağlantı kurar. Ürün, isteği karşılayacak bir ağ bulana veya seçtiğiniz tüm ağları deneyene kadar işleme devam eder.

AdMob Uyumlulaştırması, bu ağlar arasında seçim yaparken ayarlarınızı kullanır. Trafiği yüzdeye, yere ve eBGBM’ye (etkin bin gösterim başına maliyet, reklam gelirine dair bir tahmin) göre atayabilirsiniz.

Örneğin, belirli bir ülkeden reklam istekleri geldiğinde, AdMob Uyumlulaştırması’nın önce belirli bir ağı denemesini isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, trafiği, ağlarınız arasında eşit bir şekilde paylaştırmak veya en yüksek eBGBM’ye sahip ağ için ayırmak isteyebilirsiniz. AdMob Uyumlulaştırması, her bir reklam isteğinde, ağ aramasını önceliklerinize göre uyarlar.”

Pilsiz.net yönetici.

2 thoughts on “Google Admob Nedir?

  1. bilgiler için şimdiden çok teşekkür ederim…ben google play geliştiricisiyim.konulara çok hakim değilim.yardımınıza ihtiyacım var…
    1…google playe üç oyun yükledim.telif konusunda bilgisizdim.çeşitli nedenlerden 10 gün arayla üçüde banlandı…bu arada bir tanıdığım admob tan reklam yüklemişti.benim hesabım ban ndığından beri admob da onun hesabına reklam gelirleri yüklenmeye devam ediyor.ona henüz pin kodu gelmedi …hesabımı ocak başı açmıştım.1,5 ay oldu… admob tan yatan parayı alabilecek mi yoksa ban la beraber o paralarda gidecek mi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top