Apple iOS Versiyonları Kullanım Oranını Açıkladı

Apple iOS Versiyonları Kullanım Oranını Açıkladı 1

IPhone üreticisi Apple iOS Versiyonları Kullanım Oranını Açıkladı! Apple tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, hangi yüzdelerde, hangi IOS işletim sistemi aktif olarak kullanılıyor öğrenebiliyoruz.

Apple, IPhone ve IPad cihazları için iOS işletim sistemleri kullanım oranını açıkladı. Kullanıcıların çok büyük bölümü son versiyon olan IOS 11’e geçmiş durumda. İşte rakamlar..

Apple iOS Versiyonları Kullanım Oranını Açıkladı 2

Kullanıcılar IOS 11’i tercih ettiler

Apple’a göre, IPhone ve IPad cihazların %65’i iOS 11’e geçiş yapmış durumdalar. %28’lik bir kesim halen iOS 10 versiyonu ile devam ederken, IOS 10’dan daha eski sürümlerin kullanım oranı ise %7 seviyelerine kadar gerilemiş durumda.

Apple güncellemelerde çok iyi

Bu veriler ışığında, IOS 10’un Ocak 2017 tarihinde %76’lık oran yakaladığı görülmekte. Fakat, IOS 11’in yaygınlaşma hızı, IOS 10’a göre yavaş kalmış durumda. Bunun başlıca nedeni ise, 32 bit işlemci mimarisine sahip IPhone 5 cihazlarında yazılım desteğini kaldırması gösteriliyor. Ayrıca, IOS 11, eylül ayından bu yana çeşitli hata ve güvenlik güncelleştirmeleri aldı. Bu durum bir çok  IOS 10 kullanıcının hala kafasında soru işaretleri oluşturuyor ve geçiş sürecini yavaşlatıyor gibi gözüküyor.

Bakalım önümüzdeki zamanlarda, IOS 11 kullanım oranları, hata giderimleri ile daha da artacak mı?

Apple iOS Versiyonları Kullanım Oranını Açıkladı 3

Bu alanda Apple’ın en büyük rakibi, akıllı telefon işletim sistemi üreticisi olan Google’da ise rakamlar oldukça karamsar, Aralık 2017’de yayınlanan Google Android istatistiklerde son versiyon olan Oreo’nun kullanım oranı sadece %0.5 seviyesinde idi.

Siz telefonunuzu IOS 11’e güncellediniz mi?

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top