Youtube’dan Para Kazanma

Youtube'dan Para Kazanma 1

Günümüzde insanların maddi anlamda kazanç sağlamak için başvurduğu yeni yöntemlerden bazıları Facebook, Instagram ve Youtube gibi sosyal paylaşım siteleridir.

Fakat bunların arasında en yaygın ve en başarılı olan online video izleme sitesi Youtube. Youtube’dan para kazanma özellikle gençlerin fazlası ile başvurduğu bir yöntemdir.

Bazı Youtube kanal sahipleri, Youtube’a video yükleyerek para kazanma işini kendilerine meslek edinmiş ve yüksek kazançlara ulaşabilmiştir.

Youtube'dan Para Kazanma 2

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Öncelikle bu işteki ilk adım Youtube üzerinden kendinize yeni bir hesap açmak olacak.

Para kazanmak için kendinize ait özgün videolar paylaşmanız ve bu videolar izlendiğinde reklam gelirlerinden pay elde edebilmeniz için de Youtube video ortaklığını aktif hale getirmeniz gerekmektedir.

Bu ortaklık ile Google tarafından videolarınıza reklam yerleştirilmesine izin vermek ile gerçekleşmektedir. Ancak unutulmaması gereken en önemli konu, yükleyeceğiniz videoların ilgi çekecek ve izlenecek konulardan seçilmiş ve telif hakkı içeren konu ve isimleri içermemesi gerektiğidir. Çünkü, Youtube telif hakları üzerinden çok hassastır ve bu konuya çok çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Telif hakkı içeren videolar yayından kaldırılacak ve size para kazandırmayacaktır.

Videolar gösterilirken, videonun başlangıcında ya da içerisinde çıkan reklamlar üyeler tarafından tıklandığında para kazanımı gerçekleşmiş olmaktadır. Kanalınızın üye sayısı arttıkça izlenme oranı ve reklam tıklama sayıları da artacaktır.

Kazandığım Paraları Nasıl Çekebilirim? Alt Limit Nedir?

Kazandığınız parayı çekebilmek için bir alt limit bulunmaktadır. Bu tutarın en az 100 Dolara ulaşması gerekir.

Her ay ödeme yapılmakta ve alt limit yakalanamadıysa bakiyeniz bir sonraki aya devretmektedir. Biriken bakiyeniz 100 Dolar barajını aştığında kazandığınız tutarı Google Adsense hesabınıza banka hesabınızı kaydederek çekebilirsiniz. Bu şekilde tutar yazdığınız banka hesabınıza aktarılacak.

İyi kazançlar dileriz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top