Twitter’dan Önemli Değişiklikler

Twitter, 2015 yılına dair mesajlaşma ve video içeriği hakkında bazı değişikliklere gideceği açıkladı. Twitter’dan 5 önemli yenilik haberi var.

1- Twitter’da Online Değilken Kaçırılan Tweet’ler artık kaçırılmayacak.

Bu özellik ile artık Twitter kullanmadığımız zamanlarda kaçırdığımız tweetleri artık ön planda görebileceğiz ve kaçırmamış olacağız.

2-Twitter’ın Ana Sayfası Yenilenecek

Twitter ana sayfasını milyonlarca kişi ziyaret ediyor ama üye olmadıkları için hiçbir içeriği göremiyorlar. Ana sayfada yeniliğe gidilerek, artık tweet’ler ana sayfada da gösterilecek.

3-Son Dakika Bildirimi

Ülkemizde her ne kadar faaliyet göstermese de, son dakika haberlerini @eventparrot hesabından mesaj olarak bildiren Twitter, bu faaliyetin üstünde durarak anlık olan haberleri özel bildirim ile ön plana çıkaracak.

4-Video Paylaşımında Yenilik

Video konusunda anlık olarak düzenleme ve paylaşım seçenekleri üzerinde duran Twitter, bu özelliğe 2015’in ortalarına doğru geçeceğini haber veriyor.

5-Mesajlaşma Değişecek

Facebook Messenger ve WhatsApp uygulamaları nedeniyle mesajlaşmanın gerisinde kalan Twitter, bu konu için bir şeyler düşünmüş olacak ki, öncelikli hamlesi 140 karakter sınırlamasını ortadan kaldırmak olacak. Ama ne kadar başarılı olacak orası şüpheli?

Sizce Twitter’ın bu yenilikleri ne kadar etkili olacak?

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top