Twitter’da DM Nasıl Kapatılır?

Ekleyen:

Twitter’da herkese DM gönderebilme özelliğinin getirmesinden sonra artık takip etme zorunluluğu olmadan istediğiniz kişiye DM atılabiliyor. Ancak…Ancak bu özelliğin açık olmasını istemiyorsanız, aşağıdaki yöntemi uygulayarak Twitter’da DM özelliğini kapatabilirsiniz.

Twitter’da DM Nasıl Kapatılır?

İlk olarak, Twitter’a giriş yapıyoruz. Sağ üst tarafta bulunan profil fotoğrafınızın üzerine tıklayarak Ayarlar, menüsünün açılmasını sağlıyoruz.

Sol tarafta bulunan “Güvenlik ve gizlilik” sekmesine geçiş yapıyor ve açılacak opsiyonların en altında “Direkt Mesajlar” bölümünü göreceksiniz. Yanında ingilizce olarak yazılan, “Receive Direct Messages from anyone” seçeneğini işaretleyerek, DM yani özel mesaj almayı açmak-kapatmak işlemini gerçekleştirebiliyoruz.

“Receive Direct Messages from anyone” sekmesinin başında bulunan kutucuğun işaretli olması DM yani özel mesaj özelliğinin kapalı olduğunu bize gösterir. Kapalı olduğunda sizi takip etmeyenlerden mesaj alamazsınız.

Bu kutucuğu işaretlemeniz durumda, takip eden veya etmeyen farketmeksizin herkesin DM yani özel mesaj göndermesini sağlamış olursunuz.

Sizi takip etmeyenlerden DM almak istemiyorsanız ve bu seçeneğin karşısındaki kutucuk seçili değilse herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmaz.

Twitter’a gitmek için tıklayın..

Her türlü soru ve görüş için yorum bırakabilirsiniz.

3 Yorum
 1. busra 3 sene ago
  Reply

  ben takip ettiklerime dmyi kapamak istiyorum nasıl yapabilirim

 2. Ece 1 sene ago
  Reply

  Kişiye özel engelleme yapılanbilir mi

  • Yahya 1 sene ago
   Reply

   heralde o kişiyi engellerseniz olur

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

twelve + 11 =

Okunası Yazılar