Türkiye’de İnternet Kullanım Oranı Arttı!

Türkiye'de İnternet Kullanım Oranı Arttı! 1

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Paul Doany’ın yaptığı açıklamaya göre; Türkiye’de internet kullanımı yüzde 48’den yüzde 72’ye yükseldi.

Doany, Türk Telekom’un Habitat Derneği ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) iş birliği ile hayata geçirdiği ‘İnternetle Hayat Kolay’ adlı etkinliğinde konuştu.

Türkiye'de İnternet Kullanım Oranı Arttı! 2

TÜİK verilerine göre, 2014’ten bu yana Türkiye’de internet kullanımının yüzde 48’den yüzde 72’ye yükseldiğini belirten Paul Doany, kadınların internet kullanım oranlarının yüzde 38’den yüzde 65’e, bilgisayar kullanımı oranlarının ise yüzde 39’dan yüzde 50’ye çıktığını belirtti.

Türkiye’nin doğusu ile batısı, kentsel bölgeleri ile kırsal bölgeleri arasında gözlemlenen dijital uçurumun kadınların işgücüne katılım oranlarında da kendini gösterdiğine dikkati çeken Doany, sözlerini şöyle sürdürdü:

Projenin 5 yıllık süresi boyunca Türkiye’nin dijital dönüşümü kapsamında ülkenin bilgi toplumuna geçiş sürecine, elde ettiği büyük başarılar ile önemli ölçüde katkı sağlayan İnternetle Hayat Kolay projesinin yeni döneminde de kadınlara olan desteğini sürdüreceğini açıklamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum. İnternetle Hayat Kolay projesini başarıyla tamamlamamızın ardından yeni döneminde kadınların bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanım kapasitelerini yeni projelerle geliştirip zenginleştirerek üretime ve istihdama katılımlarını artırmayı hedefliyoruz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top