Teknoloji’nin en kötü yanları

Hayatımıza kattığı pozitiflikler dışında, akıllı telefonların bizi kahır eden bazı negatif taraflarıda mevcut. Sizler için hiç olmadık zamanlarda bizi teknolojiden nefret ettiren 5 negatifliği sıraladık.

1- Düşük Pil

düşük pil

Eski telefonları haftada bir şarj etmeye alışmış bünye için akıllı telefonlarını her gün şarja takmak kabul edilebilir bir şey olmasa da elimiz mahkum. İsviçreli bilim adamlarından umudu kestik, bakalım Norveçli balıkçılar ne zaman bu işe el atacaklar.

 

2- Aradığınız kişi şu an başka birisiyle konuşuyor

Ama benim acilen kendisine ulaşmam gerek, pilsiz arıyor der misiniz?

 

3- Kablosuz ağ sorunsalı

kablosuz ağ

Kafede iki arkadaş oturuyorsunuz arkadaşınızın akıllı telefonu kablosuz ağa bağlanabiliyorken sizinki kablosuz ağı göremiyor bile. Bu telefonlardan biri Apple diğeri Androidse muhabbet ne tarafa kayacak belli oldu.

 

4- İnternet kotasının dolması

Eğer şanslıysak, mobil internetimiz kota dolduktan sonra işlevini yeni aya kadar yitirmiyorsa sadece hızı yavaşlıyorsa, bizi eski günlere doğru bir yolculuk bekliyor. 56k modem ile, internet bulamadık mı 146 ile bağlandığımız günlerin internet hızını modern web sitelerin boyutlarında kullanmak tam anlamıyla bir işkenceye dönüşüyor. Fotoğraflar yukarıdan itibaren piksel piksel açılıyor, bir mp3 20 dakikada iniyor, yeni aya başlayana kadar youtube’a girmek pek mümkün olmuyor.

 

5- 3G’nin olmadığı durumlar

3g-roaming

Benzer bir durum bu madde içinde geçerli, malum servis sağlayıcılarımızın hemen hemen tamamı ülke nüfusu genelinde %95’lik kapsama alanına sahip. Şehirde kenar, köşe yahut dağ, bayıra gidersen kapsanamazsın, bu kadar basit.

 

Bonus olarak “Snake”

Nokia Snake

İtiraf etmeliyiz ki, yeni çıkan hiç bir oyun Snake’in üzerimizde bıraktığı etkiyi bırakamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir