Paypal Alternatif Ödeme Sistemleri

Paypal Alternatif Ödeme Sistemleri 1

Ülkemizdeki kullanıcıları şok eden Paypal kararından sonra, ülkemizdeki Paypal kullanıcıları alternatif online ödeme sistemleri arayışı içerisine girdi.

Pilsiz.net olarak sizlere, Paypal’a alternatif olarak kullanabileceğiniz online ödeme sistemlerinden birkaç popüler olanını sizler için araştırdık.

1. Payoneer

thumb

 

MasterCard tescilli para transferi sistemi Payoneer, 200 farklı ülkede 70 farklı para birimi ile çalışıyor ve 2 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. Sistem özellikle yurtdışından ödeme alan şirketler için oldukça güvenilir.

Yapılan işlem başına küçük kesintiler yapan Payoneer’e kayıt yaptırdığınızda size ücretsiz ön ödemeli MasterCard gönderiyor. Kart size ulaştığında sistem üzerinden onayınız gerekiyor ve yılda bir kez olmak üzere 29.95 dolar ödeyerek sistemi kullanabiliyorsunuz. Payoneer ile ayrıca ödemelerinizi kartınıza aktararak herhangi bir ATM’den paranızı kolayca çekebiliyorsunuz.

2. Skrill

Skrill-moneybookers-logo

Skrill, para transferi ve online alışveriş için kullanılabilen güvenilir bir ödeme sistemidir.

Skrill’de kullanıcılar bir kredi kartı ya da banka hesabına bağlı olan bir e-mail ID (kimlik doğrulaması) ile diğer Skrill kullanıcısına para gönderebiliyor.

Payoneer gibi Skrill de kullanıcılarına ön ödemeli MasterCard sunuyor. Sistemin en iyi özelliği yine kullanıcının kart ile milyonlarca mağazada harcama yapabilmesi ve banka hesabına aktardığı parayı anında çekebiliyor olması.

[well]

İlgili haber:

 

Paypal’dan Türkiye’ye Şok

 

[/well]

3. Payeer

payeer

Payeer, internetten para kazanma adı altında kazandığımız paraları barındırabileceğimiz bir internet bankasıdır. Payeer 2012’den beri aktif olan Rusya merkezli para transfer şirketidir.

200’den fazla ülkede kullanılabilmektedir. En iyi yanı diğer para transfer sitelerine para atılabilir.

4. BKM Express

bkm express

Bankalararası Kart Merkezi’nin online ödeme ve para transferi servisi olan BKM Expres ile tüm kredi  kartı ve banka kartlarınızı tek bir hesap altında toplayabiliyorsunuz.

BKM Express bir Türk oluşumudur.

Kredi kartınızın tüm özelliklerinden ve kampanyalarından faydalanmanıza da imkan vere BKM Express ile para transferi yapmanız da çok kolay. Sistemin mobil uygulamaları aracılığı ile işlemlerinizi cep telefonunuzdan gerçekleştirmeniz de mümkün.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top