Netflix Türkiye’den çekiliyor mu?

Netflix Türkiye'den çekiliyor mu? 1

Netflix Türkiye’den çekiliyor mu? Netflix, Türkiye’den çekiliyor iddialarına yanıt verdi. Türkiye’deki faaliyetlerine devam edeceklerini belirten platform, yatırımlarının sürdüğü açıklamasında bulundu.

Netflix Türkiye'den çekiliyor mu?
Netflix Türkiye’den çekiliyor mu?

Aralarında puhutv, BluTV, Netflix, Turkcell TV, Digiturk, Tivibu ve Vodafone TV’nin de bulunduğu 600’den fazla kuruluş RTÜK’e lisans ve izin başvurusunda bulundu.

RTÜK başkanı açıklama yaptı

Konu ile alakalı Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin bir açıklama yayınladı.

“Radyo, Televizyon ve İsteğe Bağlı Yayınların internet ortamından sunumuna ilişkin NETFLIX, BLU TV, PUHU TV, TURKCELL, VODAFONE, DIGITURK, TİVİBU gibi sektörde etkili yayıncıların da aralarında bulunduğu 600’ün üzerinde kuruluştan lisans ve izin başvurusu aldık. Hayırlı olsun.”

Netflix’ten açıklama geldi

“Türkiye’ye yatırımlarımız devam edecek.” denildi.

Açıklamanın devamı şu şekilde:

“İnternet yayınlarına yönelik getirilen yeni düzenlemenin gerektirdiği üzere lisans başvuru sürecimizi başlattık. Türkiye’de sayıları gittikçe artan 1,5 milyon üyeye sahibiz. Üyelerimizin dünyanın dört bir yanından sunduğumuz zengin içerik çeşitliliğine ve Türkiye’den dünyaya taşıdığımız yerel hikayelere değer verdiğine inanıyoruz. Bu nedenle bir yandan Türkiye’deki yatırımlarımızı artırmaya devam ediyor, diğer yandan da sunduğumuz ebeveyn kontrollerini daha da güçlendirecek adımlar atmak üzere yetkililerle görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz, üyelerimizin tercih ettikleri içeriklere keyifle ulaşmalarını sağlarken çocuklarımızı yaşlarına uygun olmayan içeriklerden etkin bir şekilde koruyabilmek.”

Netflix ücretleri ne kadar isimli yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top