Instagram ile Satış Yaparak Para Kazanmak

Instagram ile Satış Yaparak Para Kazanmak 1

Instagram ile satış yaparak para kazanmak düşünüldüğü kadar zor olmayabilir!

Eğer bilgisayar ve akıllı telefon kullanım bilginiz varsa ve bu işin üzerine biraz düşerseniz sizde instagram ile para kazanmaya hemen şimdi başlayabilirsiniz.

Instagram ile Butik Açarak Para Kazanmak

Instagram ile Satış Yaparak Para Kazanmak 2

Instagram üzerinde butik açarak satış yapmak, yeni ve popüler bir internet’ten para kazanma yöntemi.

500 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan instagram’ı neden bir dükkan olarak kullanmayasınız ki?

Bildiğiniz gibi günümüzde internetten yapılan alışverişler çok pratik ve bu nedenle çok yoğun bir pazar oluşmuş durumda. Bu yüzden bu sektörde yenilikler yapan ve instagram gibi sosyal medyayı aktif kullanan girişimciler bu işten para kazanıyorlar.

Instagram üzerinden butik açmak için öncelikle nasıl bir satış stratejisi izleyeceğinize karar vermelisiniz. Kendi ürettiğinizi giysileri satabilir ya da başkasının ürettiklerini Instagram üzerinde butik açarak satabilirsiniz.

Satış İçin İpuçları

Rakiplerinizi inceleyin

Aynı tarzda butikleri olan rakiplerinizi detaylıca inceleyin. Rakiplerinizin ürünlerini nasıl sunduklarını sürekli olarak takipte kalın ve onları takip eden insanları da sizde takip edin.

Yukarıda belirtildiği gibi takipçi kitleniz müşteri potansiyeli taşıması gerektiğini unutmayın. İnsanlara karşı kibar olmak işiniz açısından oldukça önemlidir. Yapılan yorumlara ve sorulan sorulara nazik cevap verin unutmayın müşteri her zaman haklıdır.

Hashtag kullanın

Profiliniz herkese açık olsun ve ürünlerinize özel hashtag kullanın. Bunun yanında, zamanın popüler hasgtag’lerini de kullanmanızda fayda olabilir.

Görsel Sunumlar Hazırlayın

Görsel Sunumlar Hazırlayın.. Pazarlamanın en önemli tekniklerinde biri sunum. Bir kıyafet butiği için manken kullanın. Ürünlerinizi farklı şekillerde sergilemek alıcının karar vermesini kolaylaştıracaktır. Çektiğiniz fotoğraflar kaliteli olmalı ve ürünleri farklı açılardan müşterilere sunmalısınız. Sadece tek başına kıyafet resimleri işinizi görmeyecektir.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top