İdefix ve Prefix Satıldı

Ekleyen:

Online kitap satış mağazası İdefix ve Prefix, Doğan Holding tarafından satın alındı. KAP’a açıklama yapan Doğan Grubu, idefix ve prefix’i resmi olarak aldıklarını açıkladı.

2 site için 11.500.000 TL ödeme yapan Doğan Holding, sitelerle ilgili bütün hakları aldı.

Doğan Holding’in KAP’a yaptığı açıklama:    

“Doğrudan bağlı ortaklığımız Doğan Müzik Kitap Mağazacılık Pazarlama A.Ş.(“D&R”) [“Alıcı”], 16.04.2013 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında; “idefix” ve “prefix” gibi, kamuoyunda bilinen marka ve web sitesi alan adlarını bünyesinde barındıran Elektronik Bilgi İletişim Hizmetleri Reklamcılık ve Ticaret A.Ş.’nin, sermayesinin tamamını temsil eden paylarını, karşılıklı “pazarlık usulü” belirlenen değer üzerinden ve imzalanan “Pay Alım ve Satım Sözleşmesi”ne istinaden, Canan Çelebioğlu, Mehmet Budak, İdil Eser, Cahit Can Tokgöz ve Mehmet Kaya’dan [birlikte “Satıcı”] toplam 11.500.000 Türk Lirası bedel üzerinden satın ve devir alınmasına karar vermiştir.

Elektronik Bilgi İletişim Hizmetleri Reklamcılık ve Ticaret A.Ş.’nin 1 Ocak – 31 Aralık 2012 döneminde “idefix” ve “prefix” faaliyetlerinden sağladığı “net satış” tutarı yaklaşık 24 milyon Türk Lirası olurken; 200.000 adet sipariş ile bu satışların %56’sını gerçekleştiren www.idefix.com ‘un yıllık ziyaretçi sayısı da 16.000.000 civarında gerçekleşmiştir. www.prefix.com.tr internet sitesinden ise toptan satışlar yapılmaktadır.”

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Okunası Yazılar