Google’da en çok aranan kelimeler

Ekleyen:

İnsanlar, dünya devi arama motoru Google’da, Türkiye’de ve dünya’da hangi kelimeleri arıyor, popüler kelimeler hangileri hiç merak ettiniz mi?

google-search

Dünya devi arama motoru Google’da, geçtiğimiz yıl “Youtube”, “Google”, “Facebook”, “radyo”, “dizi izle”, “Kurtlar Vadisi”, “oyun”, “tv izle” gibi kelimeler en çok aranan kelimeler listesinde zirvede yer alan kelimeler oldu.

Peki içinde bulunduğumuz 2014 yılında kasım ayı itibariyle hangi kelimeler daha çok arandı?

İşte Google’da en çok aranan kelimeler.

Google’ın trendler uygulaması kapsamında ülkelere göre  en çok aranan kelimeler sıralandı. Buna göre Google Türkiye’de,  en çok aranan kelimeler listesinde, zirveyi dizi film isimleri, oyuncular ile bayram namazı saatleri, sınav sonuçları gibi konular oluşturdu.

Her ay değişen popüler kelimeler listesi dikkat çekti. Futbol, magazin, sanat, sinema, diziler..

Geçtiğimiz ekim ve kasım aylarında en çok aranan kelimeler, Turgut Özakman, Nejat İşler, Savaş Ay ile kıdem tazminatı ve ‘Kopenhag-Galatasaray’a yönelik aramalar  en çok aranan kelimeler arasında yer aldı.

Google’da en çok aranan kelimeler listesine ulaşmak isteyenler için Google, Trendler adını verdiği hizmetini kullanıcılarına sunuyor. Bu Google servisine Google Trends sorgusu ile ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Okunası Yazılar