Google Chrome 59 çıktı!

Google Chrome 59 çıktı! 1

Google’ın popüler internet tarayıcısı Chrome, sürüm 59 ile birlikte performans artışının yanı sıra birçok yenilik kendisini gösteriyor. Peki bu yeni sürümdeki yenilikler neler?

Google Chrome 59 çıktı! 2

Google Chrome yeni sürüm ile beraber, özellikle yeni Materyal Tasarım özelliği ve hız geliştirmeleriyle ön plana çıkıyor.

Kullanıcılar, Chrome’un bu sürüm ile beraber, daha iyi bir performans gösterdiğini hissedecekler. Artık JavaScript kullanan sayfalarda daha fazla hız öne çıkacak.

Bu etkiyi sağlayan, Google Chrome ‘da kullanılmaya başlanan ve performans artışı sunabilen V8 JavaScript motoru. Dubbed Ignition ve TurboFan gibi bazı yeni arka plan bileşenlerine sahip olan bu motor JavaScript uygulamaları çalıştırmada oldukça etkili.

Masaüstü sistemlerinde, JavaScript sayfalarda yüzde 5 ila yüzde 10 gibi bir performans artışı sağlanabiliyor. Ek olarak Chrome, bazı sayfalarda daha az bellek tüketmesiyle de birçok kullanıcı memnun edecekmiş.

Materyal Tasarım özelliği ise, Ayarlar sayfasında uygulanmış ve daha sonra bu uygulamanın genişletilebileceğini tahmin edilebilir.

Bir diğer önemli yenilikse macOS için.

Chrome 59 ile birlikte işletim sisteminin bildirim özelliğinin kullanılmaya başlaması.

Image Capture API ise site geliştiricilerin görüntü alırken kamera ayarlarının tamamına erişmesini sağlıyor ve yeni sürüm ile ekran,klavye,fare ve kullanıcı arayüzüne sahip olmayan otomatikleştirilmiş ortamlara da destek sunuluyor.

Bakalım Google bu güncellemeleriyle, Opera’ya kaptırdığı kullanıcılarını geri kazanabilecek mi? Yorumlarınızı bırakmayı unutmayın..

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top