Google Adsense’de önemli değişiklikler olacak

Google Adsense'de önemli değişiklikler olacak 1

Google reklam hizmeti Adsense’de çok önemli değişiklikler olacak. En önemli değişikliğin yeni reklam biçimleri olduğunu söyleyen Google Adsense, bu modernleşmenin gelirleri ve geri dönüşleri arttırmak için gerekli olduğunu vurguluyor.

Google Adsense'de önemli değişiklikler olacak 2

Reklam boyutları değişiyor..

Adsense yayıncılarının ilk bilmesi gereken değişiklik, reklam boyutlarının değişeceğinin bilinmesi. Artık bütün reklamlar varsayılan olarak duyarlı şekilde oluşturulacak. Bu şekilde hem mobil hem de büyük ekranlı görüntülemelerde aynı reklam farklı boyutlarda görülebilecek.

Metin ve Görüntülü reklamlar kaldırılıyor..

“Yalnızca metin reklamlar”  ve “Yalnızca görüntülü reklamlar” seçenekleri artık kullanımda olmayacak.

Google bu duruma sadece zengin içerikli reklamların kullanımda olması diyor. Yani hem görsellerin hem de yazı içeriklerin reklamda bulunması anlamına geliyor. Ayrıca metin reklam sitili ayarı da kullanımdan kaldırılıyor.

Denemeler kaldırılıyor

Reklamlarınızı ve durumlarını deneyebildiğiniz kısım kaldırılacak. Eğer böyle bir kısım oluşturduysanız reklamlarınız hali hazırda denemelerde bulunuyorsa bunlar kısa zaman içinde kaldırılacak. Şaşırmayın. Ayrıca raporlar kısmında deneme raporları da kaldırılacak.

Ayrıca, eş zamanlı kod kullanımdan kaldırılıyor. Bundan sonra reklam kodları eş zamansız olarak gelecek. Eş zamansız kodlar bildiğiniz gibi geç yüklenme özelliği sayesinde de optimizasyon konusunda sitenize katkı sağlıyor olacak.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top