GitHub Özel depoları Sınırsız ve Ücretsiz Hale Getirdi

GitHub Özel depoları Sınırsız ve Ücretsiz Hale Getirdi 1

Geliştiricilerin vazgeçilmez araçlarından GitHub, bugüne kadar verdiği ücretsiz hizmetleri çerçevesinde herkese açık kodların sınırsızca paylaşılmasına izin veriyordu.

Projelerini herkese açık değil de gizlice depolamak isteyen kullanıcılara ücretli bir model sunuyordu. GitHub, bu ücretli özelliğinden vazgeçerek bu gizli depolama hizmetini de ücretsiz vermeye başladı.

GitHub Özel depoları Sınırsız ve Ücretsiz Hale Getirdi 2

GitHub kullanıcıları artık sınırsız olarak, özel projesini GitHub bünyesinde depolayabilecekler.

Bununla birlikte burada her bir projeye 3 kişiye kadar katılımcı da atayabilecek. GitHub ücretsiz üyeliğine yeni bir özellik eklerken, bireyselden çok kurumsal çözümlere yönelecek gibi gözüküyor. GitHub hali hazırda bireysel kullanıcılar için Pro üyeliğini aylık 7 dolara, kurumlar için aylık modelini ise kullanıcı başına 9 ve 21 dolar olmak üzere iki farklı türde fiyatlıyor.

Geçtiğimiz yaz aylarında Microsoft tarafından satın alınan GitHub’la ilgili pek çok kullanıcı endişe sahibiydi.

Endişeler karşısında kullanıcıları rahatlatan açıklamalar yapan Microsoft, GitHub’ın ücretsiz özelliklerine dokunmayacağının garantisini vermişti. Hatta daha sonra attığı adımlarla bazı ücretli paketleri de ücretsiz hale çeviren Microsoft, şimdi de bu hamlesiyle pek çok GitHub kullanıcısının gönlünü kazanmış oldu.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top