Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır? 1

Dünya’nın en popüler sosyal ağ sitesi Facebook’ta bulunan hesabınızı kapatmak istiyorsanız evet bu mümkün. Facebook hesabı nasıl kapatılır?

Kullanıcılar çeşitli nedenlerle Facebook hesaplarını kapatmak isteyebilirler. Ama Facebook hesabını nasıl kapatabilecekleri konusunda Facebook pekte yardımcı olmaz. Çünkü hesap kapatılmasını kim isterki?

Ama Facebook hesabını kapatmak kullanıcıların en doğal hakkıdır ve Facebook hesabınızı kapatmakta gerçekten çok kolaydır.

Facebook hesabınızı kapatmak için https://www.facebook.com/help/delete_account adresini ziyaret ediniz. Sayfa açıldığında aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaşmanız muhtemel.

Bu sayfada Hesabımı Sil butonuna basmanız halinde istediğimiz durum hesap silme işlemleri başlatılmış olacaktır.

Fakat, hesap silme işleminin başlatılmasından sonra, maksimum 30 gün Facebook’daki aktifliğinize göre bir süre belirlenir ve bu süre dahilinde, Facebook hesabınıza giriş yapmazsanız Facebook hesabınız tamamen silinir. Eğer giriş yaparsanız bu seferde karşınıza hesabi silmeyi iptal edip etmediğinizi soran bir sayfa ile karşılaşacaksınız. Bu sayfadaki hesap silmeyi iptal et seçeneğini seçerek hesabınızı kurtarmanız mümkün kılınmaktadır.

Tüm soru ve sorunlarınız için yorum bırakabilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

One thought on “Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top