En İyi DNS Adresleri

admin - 13 Mayıs 2015 - 2 dk okunma süresi
ABONE OL:  

Dünya’da kullanılan en iyi DNS servisleri ile sizlerleyiz. Sıkıntı çekenler için birebir.

DNS Nedir?

Domain Name System kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur. Alan adı sistemi olarak Türkçe’ye çevrilebilir. İnternetteki her internet sitesinin bir ip adresi bulunmaktadır. Bu internet sitesi ile, ip adresi ilişkisini kuran sistem dns’lerdir.

DNS’ler manuel nasıl değiştirilir?

DNS sistemini bilgisayarınızda aktif edebilmek için, Denetim Masası > Ağ ayarları > Ağ bağlantılarından kullanılan internet bağlantısına sağ tıklanarak özellikler bölümüne gelinir.

Gelen liste altından İnternet Protokolü 4 (TCP/IPv4) seçilir ve özellikler sekmesine tıklanılır. 2. Bölümden DNS Sunucu adresleri manuel olarak girilir.

İşte en iyi DNS adresleri listesi


1- OpenDns

Open DNS
En çok kullanılan DNS servislerinden biridir.

OpenDNS, uzun süredir hizmet vermektedir ve hızlı ve güvenli bir internet için iyi bir seçim olacaktır. DNS adresleri 208.67.222.222 – 208.67.220.220 ‘dir. İnternet sitesi’ne buradan ulaşabilirsiniz Open DNS


2- Google DNS

google

Google DNS, adından da belli olacağı gibi, internet devi Google’ın bir hizmetidir.

Kolay ve akılda kalıcı DNS adresleri vardır. Google DNS’yi, 8.8.8.8 – 8.8.4.4 dns numaralarını girerek kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Google DNS hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.


3- Yandex DNS

Yandex arama motorunun bir servisi olan Yandex DNS, yüksek hız ve güvenlik garantisi vermektedir. Ve Yandex son zamanlarda yaptığı atılımlar ile kullanıcılarını memnun etmektedir.

77.88.8.8 – 77.88.8.1 numaralarını kullanabileceğiz Yandex DNS, dünya çapında 80’den fazla DNS sunucusuna sahiptir. Yandex DNS‘i hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir