Dribbble Nedir? Ne İşe Yarar?

Dribbble Nedir? Ne İşe Yarar? 1

Dribbble, tasarımcıların ne üzerinde çalıştıklarını paylaşmasını sağlayan ve çalıştıkları tasarımlar üzerinde diğer tasarımcılar tarafından fikir paylaşımına olanak sağlayan bir web sitesidir.

Twitter tarzı bir site olan dribbble twitterin “Ne Yapıyorsun?” yerine “Ne Üzerinde Çalışıyorsun?” sorusunu kullanıcısına soruyor.

Siteye üye olacaklar için iki tip üyelik mevcut. Yaptırmak istediğiniz tasarımlarınızı yapacak bir tasarımcı arıyorsanız yada amacınız güzel tasarımları takip etmek ise, Scout (keşifçi) olarak üye olabilirsiniz. Lakin yaptığınız tasarımları yayınlamak istiyorsanız Prospect (muhtemel müşteri) olarak üye olmanız ve bir tasarımcının sizi Player (oyuncu) olarak seçmesini (davet etmesini) sağlamanız gerekmekte.

İşleyiş bakımından oldukça iyi düşünülmüş bir site.

Dribbble Nedir? Ne İşe Yarar? 2

Siteye üye olmak tamamen ücretsizdir. Siteye içerik yüklemek için mutlaka bir ‘player’ tarafından seçilmeniz gerekiyor. Bunun nedeni seçilen kişinin sorumlulukları tamamen seçen kişiye ait olmasıdır.

Dribbble Nedir? Ne İşe Yarar? 3

Dribbble Nedir? Ne İşe Yarar? 4

İlk bakışta Pinterest‘e benzetebileceğimiz Dribbble, aslında işleyiş olarak oldukça farklı. Benzerleri olsa da alanın da başarılı diyebileceğimiz bir site.

Dribbble’ın iyi bir yönü de tasarım bütünlüğünün olması. Sade ve toplu bir tasarıma sahip site bu konuda da önde denilebilir.

Siteye buradan ulaşabilirsiniz..

Pilsiz.net yönetici.

One thought on “Dribbble Nedir? Ne İşe Yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top