Doğal Yollarla Backlink Elde Edebilirsiniz

Doğal Yollarla Backlink Elde Edebilirsiniz 1

Bildiğiniz gibi günümüzde bütün işlerimiz internet üzerinde süregeliyor. İşler böyle olunca hedef kitle oldukça fazlalaşıyor. Buradan yola çıkarak internetteki iş fırsatları, dolayısıyla para kazanma imkanlarıda sınırsız sayıda oluyor.

Bu fırsatlardan biride kendi internet sitemizi / Blogumuzu / E-ticaret sitemizi açmak oluyor. Ve olay bu sitelerimizi internette daha fazla insana tanıtmaktan geçiyor.

Bunu yapmanın yollarından biri internet sitelerimiz için SEO çalışmaları yapmak ve sitemiz için backlink almak. Ve bunu doğal yollar ile yapmak çok önemli.

Doğal Yollarla Backlink Elde Edebilirsiniz 2

Backlink nedir?

Backlink, bir sitenin başka bir siteye yaptığı link çıkışıdır.

Önemli olan ise; bu backlink ‘i nasıl kazanabileceğimiz. Bu yazıda sizlere 3 farklı yöntem ile backlink kazanma yöntemlerini göstereceğiz.

1- Bloglara Yorum Bırakarak Doğal Backlink Elde Etmek

Özellikle blog sahipleri için bu yöntem oldukça etkili olacaktır. Doğal bir backlink kazanma fırsatı olan bu yöntem ile backlink elde edebilirsiniz.

Google’da arama ile bulduğunuz popüler blogların yorum kısımlarını gözünüze kestirin ve kaliteli bir yorum yaparak, doğal backlink kazanabilirsiniz.

Kaliteli yorumlar yaparak insanların dikkatini çekebilir ve blogunuza hem ziyaretçi çekebilir, hem de backlink elde edebileceksiniz.

2- Forumlarda İmzamıza Link Ekleyerek Doğal Backlink Elde Etmek

İnternetteki popüler forumları Google ile rahatça bulabilirsiniz. Bu forumlara yeni üyelikler açınız. Kaliteli bir profil çizebilir, popüler konulara yorumlar yaparak, içerideki popüleritenizi artırabilirsiniz.

Daha sonra forumların ayarlar kısımdan forum imzanız kısmını kendinize göre düzenleyin ve internet sitenizin linkini buraya ekleyiniz.

Bu sayede yaptığınız yorumların altındaki imza bölümünde internet siteniz yer alacağı için siteleriniz için hem hit, hem de doğal bir backlink sağlamış olacaksınız.

3- Youtube Videolarına Link Ekleyerek Doğal Backlink Elde Etmek

En etkili yöntemi son sırada sizlere tanıtmak istedik. Bu yöntemin başrolünde Youtube yer alıyor.

En çok izlenen Youtube videolarını bulun ve altlarına yine ilgi çekici ve sitenizin linkini içeren kaliteli bir yorum bırakın.

İnternet siteniz ile alakalı videoların altına site linkinizi bırakmanız daha da faydalı olacaktır.

Ayrıca, eğer yeteneğiniz, içeriğiniz ya da hayal gücünüz varsa çeşitli videolar hazırlayıp Youtube’a videolarınızı ekleyin. Tabiki altlarına güzel bir açıklama ve internet sitenizi ekleyin. Bu yöntemle dünyanın en iyi sitelerinden biri üzerinden çok çok kaliteli bir doğal backlink kazanabilirsiniz.

İyi SEO’lar..

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top