DMCA nedir?

DMCA nedir? 1

DMCA protection nedir? Ne işe yarıyor? Nasıl kayıt olabilir ve kullanabilirim?

Merak edilen DMCA olayını inceleyin..

DMCA nedir? 2

DMCA protection konusunda sorun soran arkadaşlarımız var. Hem onların meraklarını gidermek hem de genele faydası olsun diye bu yazıyı yazma gereği duydum.

DMCA protection, site ve bloglarınızdaki özgün içeriklerinizi korumak amacıyla kurulmuş ücretsiz lisanslama koruma servisidir.

Bu servis ile sizin yazdığınız özgün bir yazıyı bir başkası kendi sitesine,bloguna ekleyebilir ve sizi zor duruma düşürebilir. İşte DMCA protection bu konuda size yardımcı olur ve içeriklerinizi korur.

DMCA protection kayıt süreci?

Sisteme kayıt olmak için DMCA protection adresine gireceksiniz. Buraya sizden istenen bilgilerinizi gireceksiniz.  Sistem size sitenize,blogunuza eklemeniz için farklı tasarımlara sahip birçok kod önerisinde bulunacak. Sizde verilen kod parçacıklarını sitenizin,blogunuzun uygun gördüğünüz bir yerine yerleştireceksiniz.

Bu işlem sonrasında DMCA protection onaylama süreci başlıyor olacak. Sistem sitenizi taramaya başlayacak. Ve 48 saat içerisinde site, blog içerikleriniz koruma altına alınmaya başlayacak. Bu saatten sonra içerikleriniz çalınsa bile korkmayın. Haklarınızın bir savunucusu artık var. Google size yeter..

Herkese iyi çalışmalar..

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top