BKM Express Hizmetleri Sonlandırılıyor!

BKM Express Hizmetleri Sonlandırılıyor! 1

Rekabet Kurumu şok bir karar aldı. Rekabet Kurumu kararı ile, Bankalararası Kart Merkezi tarafından sunulan BKM Express hizmetinin 60 gün içinde sonlandırılmasına karar verdi.

BKM Express Hizmetleri Sonlandırılıyor! 2

BKM Express Hizmetleri Sonlandırılıyor!

Konuyla ilgili olarak kendi internet sayfasında bir karar yayınlayan Rekabet Kurumu, açıklamasında aşağıdaki ifadelere yer verdi:

Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından sunulan BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulları sağlamaması nedeniyle söz konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağına ve bu nedenle Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye, Rekabet Kurulunun 23.09.2016 tarih ve 16-31/525-236 sayılı kararı ile tanınan muafiyetin 4054 sayılı Kanun’un 13. maddesi çerçevesinde geri alınmasına, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin, işbu kararın gerekçesinin tebliğ tarihinden itibaren 60 gün içinde BKM Express hizmeti sunmayı sonlandırmasına karar verildi.

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), henüz konu ile alakalı resmi bir açıklama yayınlamadı ve BKM Express’in geleceği şimdilik belirsizliğini koruyor.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top