Apple Kredi Kartı Tanıtılacak

admin - 9 Ağustos 2019 - 2 dk okunma süresi
ABONE OL:  

Apple, bazı IPhone kullanıcılarına, ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs ile ortak oluşturduğu Apple Card isimli kredi kartına başvuru daveti yaptı.

Mastercard tarafından da desteklenen girişim, IOS 12.4 ve üzeri işletim sistemlerinde kullanılabilecek ve çeşitli indirim imkanları da sağlayacak.

 

The Verge haberine göre; uygulama için verilen kullanıcı bilgilerinin denetim için Goldman Sachs’e gönderileceği ve bu işlemin bir dakikadan daha kısa süreceği vurgulandı.

Apple’dan yapılan açıklamada Apple Card’ın Chase Sapphire veya American Express gibi ayrıcalıklı kartlarla rekabet etmeyi hedeflemediği, bunun ötesinde söz konusu karta bütün iPhone kullanıcılarının erişebilmesinin amaçlandığı, bu sebeple de kart başvuru sürecinin diğer kartlarda olduğu kadar sıkı olmayacağı belirtildi.

Söz konusu açıklamada yeni kredi kartının ödeme ağının Mastercard tarafından destekleneceği vurgulandı. Bunun yanında kullanıcılardan karta ait bir işlem ücreti veya yıllık kullanım ücreti alınmayacağına dikkat çekilirken, doğrudan Apple üzerinden yapılan satın alımlarda yüzde 3.0, Apple Pay ile yapılan satın alımlarda yüzde 2.0 ve diğer satın alımlarda yüzde 1.0 olmak üzere, kullanıcılara indirim sağlanacağı belirtildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir