Hes kodu nasıl alınır?

Hes kodu nasıl alınır? 1

HES kodu nedir?

Tüm yurt içi uçuşlarda güvenle uçmanız için T.C. Sağlık Bakanlığı önlemleri kapsamında zorunlu hale getirilen bir uygulamadır.

Hes kodu nasıl alınır? 2

HES Kodu Nasıl Alınır?

Kendinize özel Hes kodunuzu üç farklı yöntem ile kolaylıkla alabilirsiniz. İşte bu üç yöntem..

1- Hayat Eve Sığar uygulaması, Apple IOS işletim sistemi üzerine ya da Google Android işletim sistemi üzerine kurulmalıdır. Daha sonra “Hayat Eve Sığar” uygulaması üzerinden, “HES Kodu İşlemleri” bölümüne girilir ve “HES Kodu Oluştur” butonuna tıklanır. Kod kullanım süresi seçilir ve kod oluşturulur.

2- SMS yöntemi ile HES yazıp boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, Kimlik Kartının Ön Yüzündeki Seri Numarasının Son 4 Hanesi ve “Paylaşım Süresi” gün sayısı olarak yazılır ve 2023’e SMS olarak gönderilir. Sistem üzerinden, seyahatiniz için geçerli gün sayısı kadar HES kodunuz telefonunuza gönderilecektir.

3- e-Devlet sistemi üzerinden de HES kodunuzu alabilirsiniz. e-Devlet sistemi üzerinden, “HES Kodu Üretme ve Listeleme” seçeneğini seçip “Yeni Hes Kodu” butonuna tıklayarak HES kodunuzu alabilirsiniz.

HES kodu bir kez mi alınabiliyor?

HES kodunuzu isterseniz her yolculuk için ayrı ayrı, isterseniz tüm yolculuklarınızı kapsayacak şekilde tek kod olarak alabilirsiniz.

Pilsiz.net yönetici.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top