Barış Manço İçin Özel Doodle

Ekleyen:

Arama motoru devi Google, uzun süre önce aramızdan ayrılan ülkemizin en büyük değerlerinden biri olan Barış Manço’yu unutmadı. Ve Google Türkiye ekibi, Barış Manço için özel bir Doodle hazırladı.

 

 

Bu Doodle Barış Manço’nun 70.doğum yılını temsil ediyor.

2 Ocak 2013 tarihi itibariyle Google Türkiye sayfasına giren kullanıcılar Barış Manço’nun 70. Doğum Günü anısına hazırlanmış Doodle ile karşılaşıyorlar. Barış Manço’nun 70’inci Doğum Günü anısına hazırlanan Doodle üzerine tıklayan kullanıcılar, Google üzerinde ünlü şarkıcı, besteci, söz yazarı, TV programı yapımcısı, Türkiye’de rock müziğin öncülerinden olan ve daha sayısız güzel işe imza atan Barış Manço aramasını yaparak sanatçı hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşabilecekler. Bu şekilde güzel bir jest yapan ve Barış Manço’yu tekrar gündeme getirerek insanlara hatırlatan Google Türkiye ekibine teşekkür etmek gerek.

Kendini Google rakibi olarak gösteren Yandex Türkiye’de ise benzer bir davranış yok. Aksine Yandex ana sayfasında bulunan haber başlıkları bölümünde ilgimizi çeken ilk haber: ‘Google’dan Barış Manço sürprizi’ oldu.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Okunası Yazılar