Bankaların ATM Para Çekme Limitleri

Bankaların ATM Para Çekme Limitleri 1

En Büyük 10 Bankanın ATM Para Çekme LimitleriBankaların ATM Para Çekme Limitleri 2

ATM’den Para çekmek ve yatırmak, banka şubelerin işlerini hafifletilmek ile beraber, müşterilerinin de işlerini kolaylaştırmaktadır.

ATM’ler üzerinden para çekme ve yatırma işlemleri yapıldığı için, para ihtiyacı olacağı zaman ATM’den kolaylıkla karşılanabilir.

ATM’lerde para yatırma limiti olmamakla birlikte istediğiniz kadar para yatırabilirsiniz. Ancak ATM para çekme limiti bankaların inisiyatifine ve ATM’nin kapasitesine göre ayarlanmaktadır.

İşte ATM’den Para çekme ve yatırma işlemleri şubelerin işlerini hafifletilmekte beraber müşterilerinin de işlerini kolaylaştırmaktadır. Mesai saatleri dışında da ATM’lerden para çekme ve yatırma işlemleri yapıldığı için para ihtiyacı olacağı zaman ATM’den kolaylıkla karşılanabilir. ATM’lerde para yatırma limiti olmamakla birlikte istediğiniz kadar para yatırabilirsiniz. Ancak ATM para çekme limiti bankaların inisiyatifine ve ATM’nin kapasitesine göre ayarlanmaktadır.

İşte, ülkemizde faaliyet gösteren en büyük 10 bankanın günlük ATM para çekme limitleri..

 

Ziraat Bankası

Türkiye’nin devlet bankası olan Ziraat bankası ATM’lerinden para çekme limiti 1.500 TL olarak belirlemiştir. Emekli maaşı alanlar için bu limit geçerli olmadığı gibi, 1.500 TL üzeri çekim yapmak isteyenler ise belli bir komisyon alınmaktadır.

Türkiye İş Bankası

Özel teşebbüsle kurulmuş olan Türkiye’nin en köklü ve büyük bankalarından olan, Türkiye İş Bankası ATM (bankamatik) para çekme limiti günlük 1.500 TL olarak belirlenmiştir. Daha fazla çekmek istenirse de banka bellir bir komisyon oranı almaktadır.

Garanti Bankası

Garanti Bankası ATM’lerinden para çekme limiti 2.000 TL olarak belirlemiş, günlük 2.000 tl kadar çekim yapabilirsiniz. yine aynı şekilde daha fazla çekmek istiyorsanız banka sizden belli bir komisyon oranı kesmektedir.

QNB Finansbank

Finansbank ATM Para çekme limiti günlük 1.500 TL olarak belirlenmiş, bu miktardan daha fazla çekim yapmak istiyorsanız banka sizden belli bir komisyon almaktadır.

HalkBank

Bir diğer devlet bankası olan Halkbank için, ATM para çekme limiti günlük 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Bu limitten fazla çekmek istiyorsanız belli bir komisyon vermeniz gerekmektedir.

Yapı Kredi Bankası

Yapı kredi bankası ATM’lerinden günlük para çekme limiti 2.000 TL olarak belirlenen bankada, Bireysel müşteri olmanız halinde bu limit 3.500 TL çıkmakta, Şirket müşterisi olmanız halinde de 5.000 TL kadar para çekebilirsiniz.

Akbank

Akbank müşterilerine ATM’den para çekme limiti olarak farklı kategorilere göre sıralamış, Neo kart kullanıcıları için bu limit 1.500 TL iken, Neo Meo Kart sahipleri 250 TL, Neo Birebir kart sahipleri 2.000 TL, Neo Busines kart sahipleri 4.000 TL Günlük para çekme limiti vardır.

TEB Bankası

TEBBank müşterileri, ATM’den Günlük para çekme limiti 1.000 TL olarak belirlenmişken, müşteri grubunuza göre para çekme limiti değiştmektedir.

Denizbank

Denizbank müşterilerinin ATM’den para çekme limiti 1990 tl olarak belirlenmiş, banka müşteri olmayanlar için de bu limit 49 TL olarak belirlenmiştir.

Kuveyt Türk

Kuveyt Türk katılım bankası para çekme limitini müşteri gruplarına göre belirlemiş olup şu şekildedir. normalde para çekme limiti 1.500 TL, işlem hacminiz yüksekse banka ile iletişim kurmanız halinde bu limit 3.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bunun için banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Pilsiz.net yönetici.

One thought on “Bankaların ATM Para Çekme Limitleri

  1. Merhabalar ben Garanti bankası ve Finansbank kredi kartı sahibiyim. Ben bankamatik ile kredi kartımdan ne kadar nakit avans çekerim? Limitim 4.200 TL. Ama ben en az 3.500 TL Nakit Avans çekmek istiyorum, bu mümkün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top